Mitsubishi Heavy Industries

Mitsubishi Heavy Industries (MHI) 1884 yılında Japonya’da kuruluşundan günümüze bir asırı aşkın deneyimi ile; havacılık sektöründen güç üretim tesislerine, ulaştırma sektöründen iklimlendirme sistemlerine kadar bir çok endüstriyel alanda faaliyetlerine devam etmektedir. MHI bugünkü yapısına ve ismine 1964 yılında kavuşmuştur. Dünya genelindeki üretim tesisleri, 33.000 çalışanı, 2.3 milyar $ sermayesi ve 33.7 milyar $ (2010) cirosu ile endüstrinin önde gelen sanayi kuruluşlarındandır.

1960 lı yıllarda başlattığı iklimlendirme sektöründeki faaliyetlerini, lider, yenilikçi ve üstün teknolojisinden gelen güç ile sektörün bir çok alanına hitap edecek geniş ürün yelpazesi ile devam ettirmektedir. MHI firmasının Japonya’daki genel merkez ve üretim tesislerinin dışında dünya genelinde başta Tayland olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Çin, Suudi Arabistan, ve Filipinlerde fabrikaları bulunmaktadır.

Bunun ötesinde İngiltere MHI Europe olarak faaliyet göstermekte olan bir idari merkez ve eğitim akademisinin yanı sıra dünya geneline yayılmış distribütörlükler ile faaliyetlerine devam etmektedir. İklimlendirme ürünleri arasında başlıca faaliyet alanları; Ticari ve Evsel tip split klimalar, Merkezi KX VRF klima sistemleri, Otomobil klimaları, Nakliye sektörüne yönelik soğutucular ve Absorpsiyonlu chiller ürünleri bulunmaktadır.

Bizim Teknolojimiz, Sizin Yarınlarınız” sloganıyla, teknolojiden gelen gücünü tüm konfor beklentileri karşılamak üzere ürünlerine yansıtan, Türkiye’nin VRF klima sistemlerinde lider markası MHI uzun yıllardır faaliyet göstermekte olduğu Türkiye pazarında, 2011 yılı sonundan itibaren KX Merkezi VRF Sistemlerine ait ürünlerinin distribütörlüğünü 45 yılı aşkın deneyimi ile FORM A.Ş. ye vermiştir. Halihazırda MHI VRF sistemleri Türkiye pazarında 13.000 e yakın dış ünite ve 100.000 e yakın iç ünitesi ile sektörde en çok tercih edilen marka olmaya devam etmektedir.